Porażka Barcy, kolejna strata Sevilli i 7 goli w jednym meczu, czyli podsumowanie 27. kolejki La Liga

Niesamowicie ciekawa była 27. kolejka La Liga Santander. Hitowego spotkania jako tako nie było, ale oglądaliśmy kilka niespodzianek, które zaowocowały małymi zmianami w tabeli, między innymi na fotelu lidera. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do czytania!

Espanyol 4:3 Las Palmas
[1’ David Lopez, 31’ Lemos, 45+1’ Moreno, 49’ Lemos, 53’ Piatti (k.), 74’ Jurado, 84’ Mateo]

Kartki: 51’ Piatti, 51’ Lizoain, 80’ Lemos, 80’ Bigas, 87’ Jese Rodriguez
Składy:
[Espanyol]: D. López – Javi López, Ó. Duarte, D. Reyes, Aarón – Jurado, David López, Roca, Piatti (88. Fuego) – F. Caicedo (70. Peréz), G. Moreno
[Las Palmas]: Lizoain – Simón, David García, Bigas, H. Lopes – Lemos – Halilović (88. Hernán), V. Gómez (68. Tana), Viera, Jesé Rodríguez (72. Mateo) – Boateng

Sevilla 1:1 Leganes
[4’ Gabriel, 43’ Jovetić]

Kartki: 57’ Sarabia, 67’ Mantovani, 74’ Kranevitter, 89’ Perez
Składy:
[Sevilla]: S. Rico – Rami, Carriço, Lenglet (46. N'Zonzi) – Kranevitter – Mariano, F. Vázquez (69. Iborra), Sarabia – W. Montoya (46. Vietto), Jovetić, Correa
[Leganes]: Herrerín – Bustinz, Mantovani (C), Siovas, Tito – Morán, R. Pérez – El Zhar, Gabriel (90+1. Insua), Szymanowski (64. Machís) – Guerrero (68. Luciano)

Sevilla utrzymała swoją passę ośmiu meczów bez porażki, ale na pewno żaden jej kibic nie jest zadowolony z wyniku tego spotkania. Andaluzyjczycy zagrali słabo i oddalają się od mistrzowskiego tytułu. Leganes pokazało się za to z dobrej strony i za sprawą Gabriela szybko wyszło na prowadzenie. Bramkę dla gospodarzy w końcówce pierwszej połowy zdobył Jovetić.

Valencia 1:1 Sporting Gijon
[60’ Cop, 85’ El Haddadi]

Kartki: 2’ Orellana, 19’ Zaza, 29’ Cases, 49’ Douglas, 50’ Mangala, 76’ Cop, 79’ Cuellar, 90+1 X. Torres
Składy:
[Valencia]: Diego Alves – Montoya (63. S. Mina), Garay, Mangala (82. Bakkali), Gayá – Parejo (C), Soler – Cancelo, Orellana, El Haddadi – Zaza
[Sporting]: Cuéllar – Douglas, Meré, Babin, Canella (C) – S. Álvarez, Vesga, Cases (80. X. Torres) – Carmona, Cop (77. C. Castro), Burgui (73. Elderson)

Malaga 1:2 Deportivo Alaves
[39’ Feddal, 71’ J.P. Carlos, 90+1’ Mendes]

Kartki: 56’ Feddal, 65’ Camacho, 72’ Feddal, 76’ Demichelis
Składy:
[Malaga]: Kameni – Rosales, L. Hernández, Demichelis, Miguel Torres (59. J. P. Carlos) – Keko (46. Ontiveros), Camacho (C), José Rodríguez, Castro – Charles, Sandro Ramírez (76. En Nesyri)
[Alaves]: Pacheco – Femenía, Laguardia, Feddal, Carnero García – M. Llorente, García (C) (70. Vigaray) – Toquero (61. Méndez), Camarasa, Gómez (74. Ely) – Deyverson

Granada 0:1 Atletico Madryt
[84’ Griezmann]

Kartki: 24’ Saunier, 48’ Ingason, 57’ Carrasco, 68’ Foulqieur, 72’ Mubarak, 81’ Juanfran, 90+1’ Godin, 90+4’ Mubarak
Składy:
[Granada]: Ochoa – Foulquier (C), Saunier (86. Malle), Ingason, G. Silva, Litri (77. Cuenca) – Boga, Agbo, Mubarak, Pereira – Ramos (58. Kravec)
[Atletico]: Oblak – Juanfran, Savić, Godin (C), Filipe Luís – Koke, Partey (46. Á. Correa), Saúl, Gaitán (60. J. Giménez) – Griezmann, Ferreira-Carrasco (87. Vrsaljko)

Po bardzo wyrównanym meczu Atletico wygrało 1:0 i wywiozło z Granady bardzo cenne trzy punkty. Gospodarze dzielnie walczyli, ale w ostatnich minutach spotkania Atleti udało się objąć prowadzenie i dzięki doświadczeniu już go nie stracili. Jedynego gola w 84. minucie strzelił Griezmann.

Real Sociedad 0:2 Athletic Bilbao
[28’ Raul Garcia (k.), 56’ I. Williams]

Kartki: 26’ Illarramendi, 39’ Munian, 50’ Laporte, 50’ Martinez, 69’ San Jose, 73’ Etxebarria, 77’ Berchiche, 79’ Arrizabalaga, 90’ Balenziaga
Składy:
[Real Sociedad]: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza (86. Granero) – Vela, Juanmi (58. Bautista), Oyarzabal (74. Canales)
[Athletic]: Arrizabalaga – Bóveda, Yeray, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria (75. Iturraspe) – Lekue, Raúl García, Muniain (C) (59. Aduriz) – I. Williams (88. de Marcos)

Deportivo La Coruna 2:1 FC Barcelona
[40’ Joselu, 46’ Suarez, 74’ Bergantinos]

Kartki: 36’ Joselu
Składy:
[Deportivo]: Lux – Juanfran (85. Laure), Albentosa, A. Arribas, F. Navarro – Bergantiños , C. Borges – Gama (71. G. Kakuta), Fajr, Gil (62. Çolak) – Joselu
[Barcelona]: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Alba – A. Gomes (58. Rakitić), Busquets, Denis Suárez (77. Alcácer) – Messi , L. Suárez, Arda Turan (58. Iniesta)

Jedną z większych niespodzianek w tej kolejce Primera Division sprawiło Deportivo La Coruna z Przemysławem Tytoniem na ławce. Depor udało się pokonać Barcelonę, która zagrała bardzo słabą pierwszą połowę. Gospodarze jako pierwsi strzelili bramkę, ale tuż po przerwie odpowiedział Luis Suarez. W 74. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Bergantinos.

Celta Vigo 0:1 Villarreal
[45’ R. Soriano]

Kartki: 8’ Soldado, 14’ Mallo, 72’ Fernandez, 74’ J. Costa, 85’ dos Santos, 87’ Musacchio, 90’ Planas, 90’ Aspas, 90+1’ Bongonda
Składy:
[Celta Vigo]: S. Álvarez – Mallo, Sergi Gómez (82. Wass), Roncaglia, Planas – Radoja (69. Aspas), Díaz – Hjulsager (59. Beauvue), Jozabed, Bongonda – Rossi
[Villarreal]: Fernandez – M. Gaspar, Musacchio, V. Ruiz, J. Costa – dos Santos, B. Soriano, Trigueros, R. Soriano (89. Hernández Cascante) – Bakambu (81. Castillejo), Soldado (71. N. Sansone)

Real Madryt 2:1 Real Betis
[24’ Navas (s.), 40’ Ronaldo, 81’ Ramos]

Kartki: 78’ Piccini, 87’ Marcelo
Składy:
[Real Madryt]: Navas – Carvajal, Nacho, Ramos , Marcelo – Modrić, Kroos, Isco (79. Asensio) – James Rodríguez (70. L. Vázquez), Morata (72. Benzema), Ronaldo
[Real Betis]: Adán  – Piccini, Mandi (84. R. Navarro), Pezzella, Tosca, Durmisi – Brašanac (85. Alegría), Pardo, D. Ceballos – A. Sanabria, Rubén Castro (65. Petros)]

Jak trwoga, to do Ramosa! Wbrew pozorom w niedzielę w Madrycie oglądaliśmy bardzo ciekawe i dość wyrównane spotkanie. Betis był bardzo bliski doprowadzenia do remisu, ale po raz kolejny Sergio Ramos uratował swój zespół, strzelając bramkę w 81. minucie. Bramka dla gości padła po fatalnej „paradzie” Navasa i została uznana za gol samobójczy.

Osasuna 1:1 Elbar
[73’ Kike Garcia, 79’ Kenan]

Kartki: 43’ Fuentes, 49’ R. Torres, 71’ Dani Garcia, 81’ Arbilla, 84’ Romero, 84’ Capa, 89’ Loe, 90’ Ramis
Składy:
[Osasuna]: Sirigu – Buñuel, Oier, Vujadinović, Fuentes (82. O. Riera) – R. Torres, Loé, Čaušić (64. Mérida), Romero – León (74. C. Clerc), Kenan
[Elbar]: Y. Rodríguez – Capa, Ramis, Lejeune, Arbilla – Escalante, Dani García (87. Rivera) – León, Adrián González (72. Kike García), Inuj (66. Peña) – Enrich