Piękny gest Barcelony! Wsparli finansowo Chapecoense

Prezydent Chapecoense potwierdził, że tylko FC Barcelona wsparła ich finansowo po katastrofie lotniczej, w której zginęli niemal wszyscy piłkarze brazylijskiej drużyny. Klub z Katalonii zaproponował im także rozegranie meczu o Puchar Gampera we wrześniu.O tej tragedii głośno było na całym świecie. W listopadzie ubiegłego roku samolot, którym drużyna Chapecoense leciała na mecz rozbił się. Zginęło wówczas aż 68 pasażerów (w tym 22 piłkarzy). Od tego momentu brazylijski zespół otrzymał bardzo dużo wsparcia. Prezydent Chape powiedział jednak niedawno, że tylko FC Barcelona pomogła im finansowo. Zaproponowała również rozegranie meczu o Puchar Gampera w sierpniu.

Barcelona towarzyszyła nam od początku, wpłacając pieniądze do naszej dyspozycji, a także zapraszając nas do rywalizacji o trofeum Joana Gampera w sierpniu. Dochody z tego meczu będą podzielone z Chapecoense. Poza Barceloną Roma oferowała nam rozegranie meczu, jednak mamy bardzo napięty harmonogram. Zdarza się, że gramy trzy mecze w tygodniu – skomentował działacz.

Drużyna z Brazylii na boisko wróciła na początku marca. Rozegrano wtedy mecz Copa Libertadores, w którym Chape pokonało Zulię 2:1. Strzelcy bramek zadedykowali swoje trafienia kolegom, którzy zginęli w katastrofie.